Mütevelli Heyetimiz

Türkiye Disleksili Çocuklar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı

30 Haziran 1968 doğumlu Atıf Tokar ilk ve ortaokul eğitimini babasının memuriyeti nedeniyle Sivas’ta geçirdi. 

Lise’yi 1.ci sanat okulunda bitirdikten sonra Diskalkuli problemleri nedeniyle Üniversite sınavlarında başarı sağlayamayınca çalışma hayatına atıldı. 

Bu dönemde Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini 4 yılda 85 diploma notuyla bitirdi. Devlet Demiryollarında çalışmaya başladıktan 6 yıl sonra 1996 yılında Radyo ve Televizyon Üst Kuruluna geçti.

Kurum içi görevde yükselme komisyonunda “TELEVİZYONDA TÜKETİCİ HAKLARININ KORUNMASI” konusunda tez vererek Üst Kurul Uzmanı oldu. 

16 yıllık Sarı Basın Kartı olan Tokar, TBMM’de komisyon üyelerine danışmanlık yaptı. Turkhabertime isimli haber sitesinin genel koordinatörlüğünü yürüttü. 

2013 yılında çocuğunun disleksi olması nedeniyle özellikle okul döneminde yaşanan sorunlar nedeniyle Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği’ni kurdu. 

Disleksi Şurası, 

Disleksi Çalıştayı 

ve onlarca seminer, 

panel, 

sempozyum düzenledi. 

Gazi Üniversitesi Özel Eğitim Öğretim üyesi Prof. Dr. E. Rüya ÖZMEN ile alanda ilk ve tek olan saha çalışmalarına dernek ortaklığında destek oldu. Aynı zamanda Prof. Dr. Rüya Özmen hocamız ile bugüne kadar 11 kez “Disleksi Eğitici Eğitimi Sertifika Programı” düzenleyip 120’nin üzerinde eğitimci eğitimine katkı sağladı. 

Albatros Özel Eğitim Merkezinin kuruluşunda önemli katkılar sağladı. 

Ülkemizi Avrupa Disleksi Birliğine Temsilci olarak kabul ettirdi ve 7 Ekim’de Münih’te düzenlenen konsey toplantısında konuşma yaptı. 

2018 yılında TÜRKİYE DİSLEKSİLİ ÇOCUKLAR VAKFI’nı kurdu. 

Evli ve 2 çocuk babası Atıf Tokar halen, meslek personeli olarak Radyo ve Televizyon Üst Kurulunda, Üst Kurul Uzmanı kadrosunda Yayın İzleme ve Değerlendirme Uzmanlığı görevine devam etmektedir.

Türkiye Disleksili Çocuklar Vakfı Kurucu Üyesi

19 Şubat 1971 yılında doğan Meral Canbek Şahin, Malatya Turan Emeksiz Lisesinden mezun olduktan sonra Erciyes Üniversitesi Elektronik Mühendisliğini bitirdi. 

Halen, Türk Telekom’da Project Management olarak çalışan Şahin, 2014 yılından beri Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır. 

Disleksi Şurası, 

Disleksi Çalıştayı 

onlarca seminer, 

panel, 

sempozyum gibi önemli çalışmalara imza attı. 

Albatros özel Eğitim Merkezinin kurulmasında büyük emekleri olan Şahin, Avrupa Disleksi Birliğine ülke Temsilcisi olarak yer aldığımız konseyde dernek koordinatörü olarak birçok faaliyet yaptı

2018 yılında TÜRKİYE DİSLEKSİLİ ÇOCUKLAR VAKFI’nın kurucusu olan Şahin, evli ve 3 çocuk annesidir.

Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

6 Nisan’da Eskişehir’de dünyaya gelen Özyılmaz, ilk-orta ve lise dönemini Eskişehirde tamamladı. Anadolu Üniversitesi Özel Eğitim Bölümünü bitirdikten sonra Ahmet Yesevi Üniversitesinde Eğitim Yönetimi bölümünü bitirdi. Milli Eğitim Bakanlığında 1980’li yıllarda atandı. Ülkemizin ilk ve tek tersine kaynaştırma okulu olan Serçev ile ortaklaşa yapılan ve Cerebral Palsi’li çocukların kabul edildiği Gökkuşağı okulunun kurucusu ve müdürü oldu. 1990 yılından beri Ankara İl illi Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak çalıştı. Ülkemizde engelli çocuklar adına çıkarılmış tüm yasa, yönetmelik ve genelgelerde imzası olan Özyılmaz 2016 yılından beri Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneğinde Yönetim Kurulu üyesi olarak görev aldı. 

TÜRKİYE DİSLEKSİLİ ÇOCUKLAR VAKFI Yönetim Kurulu üyesi olarak çalışmalarına hız veren Özyılmaz, Albatros Özel Eğitim Merkezinde gönüllü olarak, dernek adına sadece Cumartesi günleri aileler ile görüşmeler yapmakta, onların çeşitli soru ve sorunlarına yardım etmektedir. 

Evli ve 1 çocuk annesi Özyılmaz, halen Ankara İl Milli eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak çalışmaktadır.